W powiecie pajęczańskim wybory do Parlamentu Europejskiego wygrywa Prawo Sprawiedliwość!

 

 

 

 

Prawie 50 % głosów oddanych na Prawo i Sprawiedliwość w powiecie pajęczańskim, to najlepszy wynik dla naszej partii w okręgu 11 Sieradz i piąty w całym województwie łódzkim. W skali całego województwa łódzkiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem prawie 38 %, druga Platforma Obywatelska uzyskała prawie 32 % głosów.

Przy niskiej frekwencji to elektorat prawicowy zmobilizował się, aby pójść głosować. Utrzymaliśmy pozycję pisowskiego prymusa w naszym okręgu wyborczym i jest to niewątpliwie zasługa świetnego lidera listy, Pana Janusza Wojciechowskiego, który zdobył 135 tys. głosów, co jest czwartym wynikiem w kraju. Na naszą koleżankę, Iwonę Koperską oddano w powiecie pajęczańskim, 586 głosów, a w całym województwie ponad 1,5 tys. Druga w powiecie Platforma Obywatelska uzyskała niespełna 15 % wynik. Bardzo słabo wypadło Polskie Stronnictwo Ludowe z ledwie 11 % poparciem. Byłoby jeszcze gorzej, ale wyniki poprawiła dla PSL gmina Siemkowice , gdzie wprawdzie PiS i tak był lepszy, ale i PSL wypadło nieźle.

W poszczególnych gminach poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości kształtowało się następująco: 54,86% gmina Strzelce Wielkie, 53,69 %, gmina Kiełczygłów, 53,69 % ,gmina Rząśnia 52, 79 %,gmina Sulmierzyce 52,36 %, gmina Nowa Brzeźnica 51, 90 %,gmina Pajęczno 50,18 %, gmina Działoszyn 45,71% i gmina Siemkowice 41,18 %.

Janusz Wojciechowski wybory

Pragnę serdecznie podziękować naszym wyborcom i proszę o mobilizację w niezwykle ważnych wyborach samorządowych.

Przewodnicząca koła PiS powiatu pajęczańskiego

Beata Mateusiak Pielucha